Coś dla zaawansowanych amatorów fotografii

www-tomaszpuchalski-pl_powisle_002-EditedZajęcia warsztatowe o jakich piszemy w tej zakładce powstały z myślą o tych z Was, którzy już biegle posługują się swoim aparatem, kompozycja i ekspozycja już się więcej nie mylą, zdecydowanie nie dla nich już są zajęcia kursu podstawowego.

Budując ofertą programową warsztatów dla zaawansowanych fotografów–amatorów, mieliśmy na uwadze dostarczenie kolejnej porcji wiedzy, która w naturalny sposób uzupełni posiadane podstawy, a co chyba nawet ważniejsze – nasyci robaka domagającego się „więcej”, „więcej” :)

Zakładając, że potrafisz robić przyzwoite zdjęcia, kompozycja nie kuleje, temat i ujęcie jest w porządku, oko się wyrabia z każdym kadrem – przychodzi czas na zmierzenie się z obróbką zdjęć cyfrowych, przejściem na format RAW i związane z tym wszystkie konsekwencje. Dla Ciebie powstał warsztat „Adobe Lightroom w praktyce„.

Warsztaty strobingowe, strobing, strobist.com, lampa błyskowa, Aleksy Gruszczyk, Agata MorawskaDrugim krokiem na drodze fotograficznego rozwoju jest poskromienie błysku, światła błyskowego. To przejście z pracy ze światłem naturalnym – praktycznie nie mamy nad nim kontroli, do pracy ze światłem sztucznym, jak zawodowcy.

Światło to generowane może być przez proste, reporterskie lampy błyskowe na baterie czy duże, solidne lampy studyjne, dyfuzory, softboxy czy inne beauty dishe.

Dla tych pierwszych, lamp reporterskich zdjętych ze stopki aparatu ukuto termin „Strobing”, i o tym są warsztaty tej technice poświęcone. Polecamy, naprawdę warto…