Opinie o warsztatach strobingowych

Warsztaty strobingowe, strobing, strobist.com, lampa błyskowa, warsztaty fotograficzne, warsztaty fotograficzne Warszawa„Wielkie dzięki za Warsztaty Strobingowe. Nie spodziewałem się, ze przy pomocy tak niewielu prostych środków można uzyskać efekty bardzo zbliżone do profesjonalnego studia. A wszystko przy ograniczonych kosztach i prawie pełnej mobilności.

Zajęcia, jak zwykle w AFA, w miłej i prawie domowej atmosferze, mała grupa pozwala każdemu poćwiczyć ze sprzętem, światłem i modelką, wyjątkowo cierpliwą i wyrozumiałą Justynką. A dodatkową premią były profesjonalne uwagi Tomka dotyczące nie tylko światła ale i portretu per se.

Na koniec duża dawka informacji o sprzęcie i technikaliach, co cieszy każdego faceta. O wspaniałym obiadku nawet nie mogę wspominać, bo aż burczy w brzuchu :)”, Andrzej (warsztaty strobingowe, październik 2013)

warsztaty strobingowe, strobing, światło błyskoweWarsztaty strobingowe były moją kolejną przygodą z AFA. Ogromną zaletą warsztatów są małe grupy oraz przyjacielska atmosfera – można bez pośpiechu poćwiczyć, pobróbować, podoświadczać pracy ze światłem i z modelką.

Tomek jak zawsze ujmuje cierpliwością i poczuciem humoru. Ucieszyło mnie, że do stworzenia domowego studia nie potrzeba wcale ciężkiego sprzętu za ciężkie pieniądze – tylko kilka podstawowych elementów plus dużo pomysłowości i praktyczności (praktyki oczywiście też :))

Warsztaty z Tomkiem pomogły mi zmienić pogoń za światłem czy czasem nawet walkę ze światłem (lub jego brakiem) w zabawę ze światłem”, Gosia (warsztaty strobingowe, październik 2013)

Warsztaty strobingowe, strobing, strobist.com, lampa błyskowa, Aleksy Gruszczyk, Agata Morawska

„Wybierałem się na Warsztaty strobingowe AFA, zastanawiając się, czy w ciągu jednego dnia uda mi się czegoś nauczyć. Poszedłem i nie zawiodłem się. Po bardzo krótkim wstępie, przeszliśmy od razu do praktyki, dzięki czemu każdy z uczestników mógł poćwiczyć do woli omawiane techniki i tricki.

Fantastyczna atmosfera zajęć i kameralne warunki sprzyjały ćwiczeniom, a wszelkie pomysły i wątpliwości od razu można było zweryfikować w praktyce. Było to dla mnie fantastyczne doświadczenie, okazja do zrobienia bardzo fajnych zdjęć i poznania ciekawych ludzi.

Wszystkich tych, którzy zastanawiają się tak jak ja, muszę jednak ostrzec…..AFA wciąga :-) Ja już zbieram fundusze na następne warsztaty. Do zobaczenia :-)”, Alek (warsztaty strobingowe, wrzesień 2011)

„Warsztaty strobingowe w AFA to możliwość poznania pracy ze światłem błyskowym, a przede wszystkim nauka wykorzystania go do kreacji obrazów, kolorów, cieni. To możliwość stworzenia własnych ciekawych zdjęć pod okiem fachowców.

Warsztaty strobingowe w AFA to pełen profesjonalizm od strony prowadzących, a także fantastyczna atmosfera i możliwość wspólnej fotograficznej zabawy z innymi podobnie pozytywnie zakręconymi pasjonatami fotografii.”, Daria (warsztaty strobingowe, marzec 2011)

„Strobing, zabawa światłem, umiejętność punktowego lub wielobarwnego oświetlania modelki i tworzenie bajecznego tła wykorzystując „zwykłe” lampy oraz kilka radiowych wyzwalaczy… tego wszystkiego doświadczyłem i poznałem na ostatnich warsztatach z AFA.

O doskonałej atmosferze, praktycznej wiedzy Tomka czy profesjonalnych modelkach pomagających tworzyć piękne zdjęcia można napisać wiele, ale zdecydowanie lepiej jest zobaczyć to na żywo :) Polecam te warsztaty każdemu kto jest ciekawy co można zrobić z lampą po jej zdjęciu z aparatu, jak ożywić portret wykorzystując dwie lub trzy lampy jednocześnie.

Kolejny krok by nauczyć się robić lepsze zdjęcia… Wielkie dzięki Tomek i do zobaczenia na kolejnych warsztatach i plenerach!”, Kamil (warsztaty strobingowe, marzec 2011)

„Warsztaty strobingowe to przede wszystkim świetna zabawa. Część teoretyczna pozwala zrozumieć co to właściwie jest ten cały strobing  i do czego służą masy gadżetów wypełniające torby fotografów. Okazuje się, że ta torba wcale nie musi być tak wielka i ciężka. Za pomocą ciekawych tricków można uzyskać magiczne zdjęcia. Lampa przypięta do aparatu to nuda ;-)

W części praktycznej każdy ma szansę na własną zabawę ze światłem i pracę z modelką a także na indywidualną poradę czy podpowiedź. Kameralna grupa, super atmosfera, masa praktycznej wiedzy – bardzo mi się podobało.

Z pewnością grono Afa-przyjaciół po tych warsztatach się powiększyło i na pewno spotkamy się na następnych.”, Ewa (warsztaty strobingowe, marzec 2011)

„Przed warsztatami strobingowymi AFA, uważałem, że używanie lamp podczas fotografowania to „zło konieczne”, a sztuczne światło dopuszczalne jest tylko w profesjonalnym studiu, w których poprawne ustawienie lamp, to niemalże „wiedza tajemna” objawiona nielicznym :) Warsztaty, udowodniły mi, że umiejętne zastosowanie strobingu w praktyce, pozwala na malowanie zdjęć światłem i uzyskanie niesamowitych efektów. A co najważniejsze, pokazały, że każdy bez większego problemu może się tego nauczyć i używać tego w praktyce :) A takie mini studio można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Same warsztaty są prowadzone w kapitalnie pozytywnej atmosferze, kameralne grupy pozwalają na indywidualną pracę z modelkami i wykorzystanie omówionej teorii w praktyce.

Ja dołączyłem do fanów pozytywnie zakręconej ekipy AFA i na pewno będę uczestniczył w kolejnych warsztatach :) Pełna rekomendacja !!! Rafał (warsztaty strobingowe marzec 2011)

„AFA wciąga jak narkotyk jak zaczniesz to myślisz już tylko o następnych warsztatach. Na taki stan rzeczy składają się genialna atmosfera oraz 100% profesjonalizmu i doświadczenia Tomka.

Cały sekret w tym ze proporcje teorii i praktyki są tak wyważone, że zadowolą najbardziej wymagających”, Magda (warsztaty strobingowe marzec 2011)