Opinie o warsztatach „Kobiecość” Ewy Danowskiej…

Warsztaty Kobiecość Ewy Danowskiej, Ewa Danowska, Joanna Pałgan, Kinga Hołownia, warsztaty fotograficzne Warszawa, warsztaty fotograficzne AFA„Ponieważ fotografuję od bardzo niedawna, warsztaty były dla mnie bardzo dobrą okazją do podpatrzenia pracy doświadczonego fotografa oraz pozwoliły mi przełamać nieśmiałość przy fotografowaniu modelki, bardzo ładnej modelki..

Dodam jeszcze, że podobało mi się podejście Ewy bez spiny teoretycznej i przedstawiania robienia zdjęć fashion’owych jako wiedzy tajemnej dostępnej tylko nielicznym bo ułatwia to wykonanie pierwszego kroku. Przyznam się, że nieco tak tajemnie i mrocznie to  wcześniej postrzegałem (pewnie wina filmów hollywoodzkich i kolorowych magazynów)”, Adam (Warsztaty „Kobiecość”, kwiecień 2012).

„Warsztaty z Kobiecość wspominam bardzo dobrze. Ewa Danowska chętnie dzieliła się swoją wiedzą. Przystępnie i na luzie opowiadała o organizacji sesji, przygotowaniach i realizacji, oraz o swoim stylu pracy.

Same warsztaty zorganizowane ciekawie, jasny podział na grupy i co dla mnie najważniejsze duże możliwości nauki praktycznej. Każdy miał szanse zrealizować własne pomysły z pomocą. Szczególnie ważna nauka dotyczyła komunikacji z modelką, przekazywania naszych oczekiwań i zamiarów, bo tylko właściwy kontakt może zapewnić dobre zdjęcia. Serdeczne dzięki dla prowadzącej Ewy i modelki Kingi.”, Jakub (Warsztaty „Kobiecość”, kwiecień 2012)

Warsztaty Kobiecość Ewy Danowskiej, Ewa Danowska, Joanna Pałgan, Kinga Hołownia, warsztaty fotograficzne Warszawa, warsztaty fotograficzne AFA„Warsztaty  Kobiecość z Ewą Danowską to kolejne spotkanie z AFA. Znów mnie nie zawiedli…:) Ewa to „naturszczyk” fotografii, co tym bardziej pozwala uwierzyć w siebie i swoje mozliwości. Nie żałuje ani słowa ze swojej  fotograficznej wiedzy, swoich pomysłów, swojego podejścia do fotografii kobiecej. Jej naturalność i prostolinijność ujmuje za serce i zawiązuje wspaniałą nić porozumienia.

Zaprosiła modelkę o przepięknej twarzy,, która profesjonalnie poddała się naszym pomysłom.., wizjom.., prośbom.. i sama też ukazywała swoje tysiąc twarzy:) Było super.. mam jedne z piękniejszych zdjęć mojego autorstwa:) i  może choć jedno AFA zamieści?”, Joanna (Warsztaty „Kobiecość”, kwiecień 2012)

„Warsztaty podobały mi się.  Ewa na przykładzie swoich REWELACYJNYCH zdjęć na początku wyjaśniła nam na co zwrócić uwagę robiąc portrety w plenerze. Następnie „męczyliśmy” modelkę Magdę pod okiem Ewy (oceniającej naszą pracę na bieżąco) do późnego popołudnia. Na koniec omówienie dnia i krótka lekcja edycji zdjęć ( dla chętnych).

Podziękowania dla Magdy za cierpliwość- mimo chłodu wytrzymała, choć momentami widać było, że ma już dosyć. Na kursie bawiłem się świetnie i na tym zależało mi najbardziej. Sugeruję jednak aby na przyszłość taki temat trzeba podjąć w jakimś pomieszczeniu, bądź zorganizować warsztaty w cieplejszym miesiącu. Andrzej (Warsztaty „Kobiecość”, 26 marca 2011)

„Marcowa „Kobiecość” prowadzona przez Ewkę Danowską, to porządna dawka wiedzy i inspiracji do dalszej pracy. Szczerzę polecam!”, Łukasz (Warsztaty „Kobiecość”, 26 marca 2011)

„Jeszcze raz dziękuję za wspaniałe spotkanie z fotografią. Ewa jest poprostu nadzwyczajna…w niezwykle komunikatywny i interesujący sposób przekazała swoją imponującą wiedzę jak fotografować kobiece piękno. Jej otwartość, chęć niesienia pomocy w przypadku niejasności, indywidualne podejście do każdego uczestnika i dużo praktycznych rad i ćwiczeń powoduje, że warsztaty te stają się wyjątkowe.

Sam pobyt w AFA dzięki opiece Tomka, to odpoczynek i sama przyjemność. Chciałabym bardzo podziękować za gościnność i absolutnie niespotykaną atmosferę, jaka emanuje AFA. Jest w tej atmosferze coś, co zmusza do powrotu :) Naprawdę szczerze polecam !!!”. Urszula (Warsztaty „Kobiecość”, 26 marca 2011)

„Miałam ogromny zaszczyt brać udział w listopadowych warsztatach Ewy Danowskiej i pragnę je gorąco polecić! Warsztaty były bardzo starannie przygotowane, ciekawe, w świetnym i oryginalnym miejscu i można było się z nich bardzo wiele dowiedzieć. Ewa nie tylko dawała cenne wskazówki od strony technicznej, ale także wiele uwag dotyczących pracy z modelką czy przygotowania do zdjęć.

Dodatkowo zdradziła kilka własnych sposobów i sekretów jak pracuje podczas sesji a tego typu wskazówek nie znajdzie się w żadnej książce :) Całe warsztaty były takie jak Jej zdjęcia i Ona sama – kobiece, pełne magicznego klimatu i niepowtarzalnej atmosfery! A skoro wspominam o atmosferze – była nie do opisania!!! Uśmiech i pozytywna energia udzielała się wszystkim uczestnikom cały czas :)

Dzięki Ewie i Tomkowi, którzy tworzyli niesamowity klimat miałam wrażenie, że znamy się od dawna! Warsztaty w AFA wspominam więc świetnie i mam nadzieję, że do jak najszybszego zobaczenia :)!”, Olga

„When the KOBIECOŚĆ workshop with Ewa became reality I was really excited. Inspired by all her beautiful images -portraying the softness, sensuality and strength of women –  I was eager to learn how she captured them in camera. I hoped to learn from her technique both with respect to the camera and her communication with the model.  I got a lot more than I had set my expectations up for!!

Ewa is incredibly talented, not only with her communicaton with the models, but also with the us, the participants of the workshop.  Everyone attending the workshop also got the possibility to “run the show” setting up the scene, mood and using the other participants as assistants with helpful direction of Ewa if needed.

The workshop was set in a cozy environment, the atmosphere being relaxed and fun. I’m not a native speaker and barely speak any polish, but Ewa made time to inform me continously throughout the workshop – I did not feel that I missed out of anything. So even if you are not a native speaker like me – go for it!  I came home with alot of new wonderful portraits and new knowledge that have inspired me further in my own photographic development.  All the best, Victoria”, Victoria

„Myślę, że warsztaty „Kobiecość” zapoczątkowane przez Afa w listopadzie zagoszczą na stałe w ofercie. Powinny! Nie tylko ze względu na temat, który zgłębiać można wiecznie ;-) ale dlatego również że wiele można się z nich nauczyć. Ewa, prowadząca zajęcia, to pełna zapału i świetnych pomysłów młoda kobieta. Zaraża energią i świetnie przekazuje tajniki swojego warsztatu. Podobały mi się najbardziej podpowiedzi dotyczące współpracy z modelką i organizacji sesji.

Okazuje się również, że subtelne i kobiece zdjęcia są do zrobienia bez drogiego i super profesjonalnego sprzętu. Zajęcia są naprawdę ciekawe, dobrze zorganizowane i poprowadzone. Zdecydowanie był to udany weekend, nie tylko fotograficznie ale i towarzysko bo atmosfera niepowtarzalna :-)”, Ewa

„Ewa pięknie mówi o fotografii, o procesie uczenia się wrażliwości na światło, obserwowaniu tego co nasz otacza. Chłonęłam jak gąbka zdań zaczynających się od słów: „sama robię to tak…. ” – kiedy to przekazywała nam własne doświadczenia. Szłam trochę z nastawieniem obserwowania Ewy w czasie sesji fotograficznej, podczas której na głos komentuje co robi. Trochę zdziwiłam się że to ja mam głównie robić zdjęcia.

Wcześniej obejrzałam Ewy zdjęcia i chętnie obejrzałabym je ponownie z komentarzem o kulisach ich powstania i różnych sztuczkach jakimi się posłużyła. Warsztaty były dla mnie bardzo cenne. Po można było liczyć na komentarz Ewy i obejrzeć zdjęcia innych uczestników co dawało dużo do myślenia. Czekam na powtórkę WIOSNĄ? DZIEKUJĘ EWIE I TOMKOWI”, Kinga

„Ewa jest wspaniałą fotografką. W swoich pracach potrafi uchwycić delikatność, zmysłowość czy też siłę kobiet, ale przede wszystkim podkreśla ich kobiecość – i taki był właśnie temat naszych warsztatów. Zajęcia zaczęły się od przypomnienia fotograficznych podstaw. Ewa przedstawiła nam swój punkt widzenia, w jaki sposób ona przygotowuje się do spotkania z modelką. Opowiedziała o istocie światła i o tym, jak ważna jest komunikacja między fotografującym, a osobą fotografowaną. Swoją wiedzę mogliśmy następne wykorzystać w praktyce – fotografując i dzieląc się nawzajem naszymi spostrzeżeniami.

Do domu przywiozłam niemały bagaż wiedzy i doświadczeń. Wierzę, że kolejne warsztaty będą zorganizowane jeszcze lepiej niż te pierwsze! Dziękuję za miło spędzony czas”, Natalia