Opinie o warsztatach aktu

 

Akt, warsztaty aktu, fotografia aktu, akt artystyczny, akt w studio, warsztaty fotograficzne Warszawa, kurs aktu, nude art, nudes, nude art photography, Bogusław Stokłosa, Amanda Mrowiec„Warszaty Aktu Artystycznego z Łukaszem Malczewskim były pierwszymi moimi warsztatami w jakich uczestniczyłem w AFA i już wiem, że na pewno nie ostatnimi.

Od początku z prowadzącym jak i z wszystkimi osobami, które brały udział w warszatach wytworzyła się bardzo przyjacielska atmosfera.

Łukasz Malczewski pokazał się nie tylko jako świetny nauczyciel, od którego już na pierwszy rzut oka widać pełen profesjonalizm, ale okazał się również człowiekiem niezwykle skromnym i pomocnym w każdym aspekcie warsztatowego dnia.

Akt, warsztaty aktu, fotografia aktu, akt artystyczny, akt w studio, warsztaty fotograficzne Warszawa, kurs aktu, nude art, nudes, nude art photography, Bogusław Stokłosa, Amanda MrowiecRady Łukasza, pokaz operowania i dobierania światła, jak i odpowiednich ustawień aparatu do modelki i modeli pozwolił mi na wykonanie niezliczonej liczby wspaniałych zdjęć. Duża w tym również zasługa i samej modelki Karo, która niewątpliwie swoją przepiękną urodą jak i profesjonalnym pozowaniem zapewniła na każdym kadrze coś innego, coś jedynego w swoim rodzaju.

Perfekcja pracy modelki, luz i humor jaki wprowadzała podczas zajęć pozwoliły poczuć atmosferę profesjonalnej sesji zdjęciowej, uczyć się, eksperymentować i zarazem bawić zdjęciami.

Praca modeli z Guardian Angels tak samo jak i Karo pozostawiła tylko i wyłącznie pozytywne wrażenie i mimo, że to był pierwszy raz kiedy przed moim obiektywem stanęli półnadzy Panowie, ich podejście, entuzjazm, humor i energia sprawiły, że kolejne godziny warsztatów wręcz zostały połknięte przez wskazówki na zegarze.

Wszystkim polecam jak najbardziej warsztaty w AFA! Sam już niedługo wybieram się na kolejne!” Łukasz (Akt Artystyczny z Łukaszem Malczewskim)

Akt, akt artystyczny, akt męski, warsztaty fotograficzne Warszawa, Jola Dziubińska, Łukasz Malczewski, AFA„Warsztaty “Akt męski” to już trzecie i najlepsze, w jakich uczestniczyłam w AFA. Prowadzący je Łukasz Malczewski jest znakomitym nauczycielem, profesjonalistą, pomocny w doborze oświetlenia i kadru, a jednocześnie dyskretny i nie narzucający swojej wizji. Pozostawia swobodę w realizacji własnych pomysłów i zamierzeń, dając szansę wykazania się inwencją i stworzenia autorskich zdjęć.

Ferico, Labrada i Cuba z grupy tanecznej „Guardian Angels” to pieknie zbudowani mężczyżni, znający się na pozowaniu, swobodni i pomagający realizować nasze pomysły artystyczne. Wiedzieli jak wyeksponować ciało, jak spojrzeć, jak współpracować z fotografującymi, aby efekt był najlepszy. To pełen profesjonalizm. Dużym plusem warsztatów był również fakt, że zajęcia odbywały się w małej grupie, co pozwoliło uczestniczkom w pełni wykorzystać zarówno wiedzę i pomoc Łukasza, jak i czas z modelami. Organizacja na wysokim poziomie, do dyspozycji było duże i przestronne studio oraz profesjonalny sprzęt. Wiele się nauczyłam, zrobiłam dużo dobrych zdjęć, a wszystko to w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze.

Mam zamiar uczestniczyć w kolejnych warsztatach organizowanych przez AFA, jednocześnie polecając je innym.”, Jola Dziubińska (Akt męski, marzec 2012).

akt, akt artystyczny, akt męski, warsztaty fotograficzne Warszawa, Ewa Rykowska, Łukasz Malczewski, Guardian Angels

„Warsztaty AFA „Akt męski” to chyba pierwsze warsztaty na które wybierałam się z delikatnym stresem. Akt, do tego męski a pozować mają Angels, ale anioły nie do końca z białymi skrzydłami :-) Cóż, poszukiwanie wyzwań fotograficznych jest jednak silniejsze, raz kozie śmierć itd. itd. No i okazuje się, że wyświechtane „do odważnych świat należy” nie straciło na znaczeniu. Opłacało się.

Łukasz Malczewski – wiadomo, marka sama w sobie, reklamować nie trzeba. Guardian Angels – pełen profesjonalizm, świadomość ciała, świetna współpraca, no i dobra zabawa. Miejsce – dla każdego coś dobrego: przestrzeń, światło marzenie, atmosfera. Kameralna grupa pozwalała na niemalże indywidualne wykłady prowadzącego oraz realizacje własnych wizji artystycznych. Wydaje mi się, że z tych warsztatów mam najlepsze zdjęcia ever! :-)

Przy okazji znów się okazało że słaba płeć nie taka słaba a odważniejsza. Ciekawe czy na następnych warsztatach panowie podejmą wyzwanie i spróbują zamiast kolejnej (pięknej skądinąd) damskiej piersi uwiecznić męski biceps ;-) Ja chętnie wybiorę się drugi raz na edycję majową, będzie?”, Ewa Rykowska (Akt męski, marzec 2012)

Akt, warsztaty aktu, fotografia aktu, akt artystyczny, akt w studio, warsztaty fotograficzne Warszawa, kurs aktu, nude art, nudes, nude art photography, Bogusław Stokłosa, Amanda Mrowiec

„W papilotach urocza, niewinna ,…., w jednej chwili rozkapryszona, kobietka, za chwilę wamp, dla której faceci strzelają do siebie.

Można by dużo o urodzie, ale modelka wyjątkowo cierpliwa, podpowiadająca swoimi pozami najlepsze nasze ujęcia. Warsztaty profesjonalnie zorganizowane i prowadzone. Obeconość jednych z najlepszych w branży fotografów, w tym Łukasza no i Tomka, sprawia, że można wiele podpatrzeć. Sporo się nauczyć. Zyskać wiele.

Ale to wszystko truizmy o których wiedzą ci co byli, a nowych uczestników niech zachęcą przesłane kadry, a modelka wprost zjawiskowa…”, Bogusław (Akt z Amandą Mrowiec, luty 2012)

akt, akt artystyczny, warsztaty aktu artystycznego, nude art, nudes, nude art photography, Amanda Mrowiec, AFA, copyrights www.staniszewski.eu ; sb.st@o2.pl

„Warsztaty AFA „AKT z Łukaszem Malczewskim” dały mi to czego zawsze osobiście mi brakowało – próbę naprawdę profesjonalnej sesji: modelka, wizaż, porady specjalistów a nie „specjalistów”, studio, oświetlenie. To spory haust kierunku, w którym prawdopodobnie będę się także rozwijał w przyszłości i który bardzo mi się podoba.

Same warsztaty mogę z czystym sumieniem polecić, ale na pewno osobom, które już chociaż trochę wiedzą, czego chcą od swojego aparatu i od kierunku swojego rozwoju – wtedy ich nie zmarnujecie. Mam nadzieję, że sam ich też nie zmarnowałem, chociaż było to zupełnie nowe doświadczenie – oceńcie sami (foto).

Zapewne DO ZOBACZENIA, bo nie tylko z chęci nauki, ale także i z bardzo przyjemnie spędzonego dnia z pozytywnie zakręconymi w kierunku, zapewne wrócę ;) Prywatnie dziekuje tez Brzdącowi za wspaniały prezent ;)”, Sebastian Staniszewski | www.staniszewski.eu (Akt z Amandą Mrowiec, luty 2012)

Warsztaty aktu, akt artystyczny, akt, Łukasz Malczewski, Kasia Wójcik, AFA

„Prawdziwie nowe doświadczenie . Fantastycznie sprawna modelka, jej pozy zaprzeczają prawom fizyki. A do tego pełna wdzięku, uroku i naturalności.

Łukasz, klasa sama w sobie. Opiekuńczy, ze świetnym kontaktem. Pomagał w każdej sytuacji naprowadzając na właściwe tory, w odpowiednim momencie znikał, sprawiając, że kursant sam realizowal swoje zamierzenia.

Słowem świetnie zorganizowane i prowadzone warsztaty . Dla mnie napewno nieostatnie. Pozdrawiam B.S.”, Bogdan (Warsztaty aktu „gimnastyczne”, wrzesień 2011)

Warsztaty aktu, akt, AFA, Magdalena Godlewska, Łukasz Malczewski, AFA

„Cóż można powiedzieć? Rewelacja!!! AFA w swojej szczytowej formie”, Andrzej (Warsztaty aktu „Światłem malowane”, czerwiec 2011)

„Warsztaty z Łukaszem Malczewskim w roli prowadzącego oraz wspaniałą modelką Magdą Godlewską to niesamowite doświadczenie. Wiedza Łukasza oraz sposób jej przekazania powodowały, że wszystko stawało się proste :) Magda, to doskonała i doświadczona fotomodelka, która pomagała robić świetne zdjęcia. Wiedziała jak spojrzeć, jak ułożyć rękę czy włosy aby dopełnić scenę i dodać jej wyrazu. Ten duet zapewnił mi kilka godzin doskonałej zabawy i karty pełne świetnych zdjęć!!!

warsztaty aktu, warsztaty fotograficzne, akt, Magda Godlewska, Kamil Janiszewski, Łukasz Malczewski, akt AFA, warsztaty fotograficzne Warszawa, AFASame warsztaty były dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Malowanie tła i ciała modelki kolorowymi fraktalami, doświetlanie sceny dodatkowymi światłami powodowało powstawanie bajecznych obrazów. Najciekawsze było to, że zanim zaczęliśmy sesję Magda przez dłuższy czas była malowana przez wizażystkę Monikę Chmielewską, a po pierwszym uruchomieniu świateł makijaż i cała stylizacja nie miały żadnego znaczenia. To kolory tworzyły te niesamowite obrazy. W chwilach przerwy Łukasz przekazywał tajniki dotyczące obróbki zdjęć. Odkryłem Lightrooma, jego prostotę i wygodę obsługi.

Polecam te warsztaty każdemu nie ze względu na możliwość robienia pięknych aktów, ale dlatego, że przez kilka godzin przenoszą w inny wymiar fotografii trudnej do zrealizowania we własnym zakresie. Pozdrawiam”, Kamil (Warsztaty aktu „Światłem malowane”, czerwiec 2011)

To chyba jedna z niewielu szans na to aby można było spróbować poobcować z profesjonalną modelką i zrobić ciekawe zdjęcia. Przecież nie łatwo jest namówić naszą znajomą na tak odważny krok, po to tylko abyśmy mogli poćwiczyć nasz warsztat.

Organizacja na najwyższym poziomie. Mieliśmy do wykorzystania profesjonalny sprzęt i fachowca u boku, który nie tylko pokazał jak robić ciekawe zdjęcia ale również jako sobie poradzić przy późniejszej obróbce zdjęć tak aby wyglądały jak z okładki. Naprawdę godne polecenia warsztaty. Za jakiś czas chętnie wrócę na tego typu zajęcia, aby spróbować innej scenerii czy równie interesującej modelki.”, Rafał (AKT z Bartkiem Wardziakiem, styczeń 2011)

„Gorące podziękowania dla Tomka za zorganizowanie kolejnych wyjątkowych warsztatów. Kilka godzin spędzonych w zacnym towarzystwie na pewno zaprocentuje w przyszłości dobrymi fotkami :) Oczywiście duże podziękowania dla Bartka naszego prowadzącego – miło było posłuchać praktycznych porad jak pracować z modelkami z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu studyjnego.

Najbardziej jednak jestem pod wrażeniem naszej modelki – Viktoria, gratuluję profesjonalizmu w swoim zawodzie i wyrozumiałości dla wszystkich fotografujących. Warsztaty z Aktu uważam za bardzo przydatne dla każdego kto zamierza fotografować ludzi nie tylko na imprezach rodzinnych :) i gorąco wszystkim polecam. Po raz kolejny mogę śmiało powiedzieć, iż szeroka oferta zajęć organizowanych przez AFĘ to doskonały poligon :) dla każdego kto lubi robić zdjęcia.” Paweł (AKT z Bartkiem Wardziakiem, styczeń 2011)

„Zdecydowanie było warto ! Praca z tak doświadczona modelką, jaką jest Victoria przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Cenne rady dotyczące zarówno oświetlenia, współpracy z modelką, jak i obróbki zdjęć udzielone przez Bartka na pewno nie pójdą w las. Do tego świetna koleżeńska atmosfera, zero stresu. Oby częściej w tak sympatycznym gronie :)

A efekty ? hmm sami oceńcie, mi się podoba ;) i myślę że to nie ostatnie moje spotkanie z AFA.”, Rafał (AKT z Bartkiem Wardziakiem, styczeń 2011)

„Warsztaty „Akt z Bartkiem Wardziakiem” to moje pierwsze spotkanie z fotografią studyjną. Teraz wiem, że nie będą to ostatnie  tego typu zajęcia, w których będę brał udział.

Przyjacielem AFA jestem już od jakiegoś czasu, brałem udział w innych spotkaniach Akademii jednak pierwszy raz dostałem prawdziwego fotograficznego kopa! Profesjonalne prowadzenie, ogromna wiedza Bartka i Tomka, którzy w prosty sposób potrafili przekazać informacje w jaki sposób budować plan zdjęciowy wykorzystując kilka punktów światła, jak to światło modyfikować, jak pracować z modelką (co wcale nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać).

Wielkim atutem tych warsztatów była modelka Victoria,  która takich nowicjuszy jak ja po prostu „prowadziła za rękę”  i pomagała w zrobieniu fajnych klimatycznych zdjęć. Nieocenione były wskazówki Bartka dotyczące retuszu zdjęć w kilku prostych krokach w celu wydobycia z nich „tego czegoś”. Jak zawsze doskonałą atmosferę zapewniał nam Tomek, który tym razem wcielił się nawet w rolę DJ :) Czekam już na kolejne tego typu spotkanie, zaraziłem się fotografią studyjną, pracą z wieloma lampami, zabawą światłem i pracą z profesjonalną modelką. Wielkie dzięki za bardzo fajnie spędzony dzień, za możliwość innego spojrzenia na fotografię.” Kamil (AKT z Bartkiem Wardziakiem, styczeń 2011)

„Warsztaty Akt to kolejne zajęcia AFA, w których brałam udział i się nie zawiodłam. W swobodnej atmosferze ale pod czujnym okiem Bartka i Tomka rozstawiamy światło, otwieramy się na kontakt z modelką a także uczymy się fotografować… ciało. Każdy ma też szansę wykazać się inwencją i stworzyć własną scenografię. Jest to nie lada wyzwanie i bardzo ciekawa lekcja. Nie chodzi tu tylko o emocje przy fotografowaniu nagiej kobiety :-) Pod ubraniem czy w ruchu wiele można ukryć, a tu… zbyt wiele ukryć się nie da. Trzeba widzieć więcej. Z Bartkiem można na bieżąco oglądać zrobione zdjęcia i otrzymać wskazówki, cenne podpowiedzi. I choć sceneria CKMowa to nie mój klimat bardzo mi się podobało. Warto się odważyć :-)”, Ewa (AKT z Bartkiem Wardziakiem, styczeń 2011)

„Warsztaty poprowadzone świetnie i w luźnej atmosferze sprzyjającej nauce. W dodatku Bartek Wardziak odpowiadał na każde możliwe pytanie na temat swoich metod, zarówno dotyczących pozowania, ustawienia świateł jak i obróbki zdjęc. To dla mnie nowość bo najczęściej fotografowie traktują swoje wasztaty jako autopromocja a nie szkolenie i na pytania o konkrety odpowiadają ogólnie żeby nie zdradzać swoich wielkich tajemnic :-)

Czułem więc, że sporo wyniosłem z tych warsztatów. Mam tylko jedno zastrzeżenie, które pewnie i tak nie zrazi innych – mianowicie pod pojęciem „aktu” rozumiałem fotografię raczej artystyczną, natomiast na warsztatach przerabialiśmy raczej akt bez zabarwienia artystycznego :-)”, Przemek (AKT z Bartkiem Wardziakiem, styczeń 2011)

„Przyjechałem na tę sesję, by oderwać się od codzienności i poznać parę sztuczek fotograficznych. Nie zawiodłem się. Przybliżyłem sobie sposoby rozstawiania oświetlenia studyjnego i podstawowe zasady zachowania na planie. Było to moje pierwsze spotkanie z fotografią studyjną. Sądzę, że nie ostatnie. Świetna koleżeńska atmosfera oraz wspaniała zabawa naładowała mi akumulatory. Pozdrawiam”, Andrzej (AKT z Bartkiem Wardziakiem, styczeń 2011)

„Bardzo dziękuję za możliwość brania udziału w warsztatach AFA Akt. Wszystko zostało zorganizowane na najwyższym poziomie. Studio wyposażone tak, że niczego nie brakowało, a modelka Ida okazała się profesjonalistką. Zdjęcia wychodziły same. Jestem bardzo zadowolony i jedyne czego żałuję, to to, że warsztaty musiały  się skończyć. Z tego powodu czuję niedosyt…”, Daniel (AFA AKT grudzień 2009)

„Warsztaty były bardzo udane, cieszę się, że mogłem w nich uczestniczyć. Fajne studio, niewielka grupa uczestników, bardzo intensywne zajęcia poprowadzone fachowo, sprawnie i sympatycznie. A do tego piękna i urocza modelka. Dużo się nauczyłem, a przy okazji zrobiłem sporo dobrych zdjęć. Chętnie wezmę udział w następnych warsztatach z cyklu AFA AKT”, Tomasz (AFA AKT grudzień 2009)

„Dziękuję za zorganizowanie tego kursu. Modelka Ida wykazała się swoim profesjonalizmem,  w studiu niczego nam nie brakowało, w czasie zajęć panowała miła atmosfera, a Mariusz w świetny sposób przekazywał nam to co najważniejsze. Jedyny minus tych zajęć był taki, że  tak szybko minęły”, Olek (AFA AKT grudzień 2009)

„Szukałem dość długo w internecie, takiego kursu, takiej szkoły, gdzie w agendzie zajęć nie ma „ogólne informacje o budowie aparatu fotograficznego, co to jest przysłona itp.” Znalazłem i się nie zawiodłem. Potrzebowałem niewielkiego zastrzyku wiedzy i praktyki o fotografii w studio dla potrzeb amatorskich, minimalnego choć doświadczenia przebywania w studio z modelką.

Warsztaty w AFA okazały się strzałem w dziesiątkę. Super pomysł z Akademią Fotografii Amatorskiej – skondensowana wiedza, najcenniejsze porady praktyczne i dobra zabawa. Jest jeszcze kilka trudnych tematów, które polecam uwadze akademii: makro, krajobraz – góry, krajobraz – morze, street foto… Dziękuję Mariuszowi za sprawne poprowadzenie warsztatów.

Jestem pełen podziwu nad pracowitością i cierpliwością modelki Idy. Czuję też lekki niedosyt – proszę o jeszcze jeden warsztat w studio: portret, moda i akt w tym roku.”, Maciej (AFA AKT, maj 2010)