Opinie o warsztatach „Adobe Lightroom w praktyce”

www-tomaszpuchalski-pl_inauguracja_warsaw_by_night_2013_010„To nie są żarty AFA wciąga. Kolejny fajny warsztat zTomkiem, na którym odkrywał przed nami tajniki LR. Tomek ma talent do przekazywania wiedzy w prosty i zrozumiały sposób.

Nie polecam nikomu odrywać tajniki jak poruszać się pomiędzy Library, Develop a Metadatą nie mówiąc już o Watermarks. Tomek odsłania magię LR … wracasz i zaczynasz czarować swoje RAWy.

Kolejny udany warsztat w AFA, do tego mile spędzony czas z fantastycznymi ludźmi.”, Hania (Adobe Lightroom w praktyce, maj 2013).

„Warsztaty bardzo mi się podobały, zarówno przyjemna forma w jakich wiedza została przekazana jak i sama treść warsztatów, która była bardzo merytoryczna i spójna. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie z czego na pewno skorzysta w przyszłości. Ci, którzy używali LR po raz pierwszy mogli poznać program od zera i nabyć poprawnych nawyków użytkowania go.

Ci natomiast, którzy próbowali już swoich sił w obróbce zdjęć mogli w prosty sposób uporządkować zdobytą już wiedzą a także poznać nieodkryte dotąd możliwości tego programu. Wszystkim, którzy chcą by ich zdjęcia nabrały tego czegoś czego zawsze im brakowało, gorąco polecam te warsztaty.”, Robert Mikoś (Adobe Lightroom w praktyce, marzec 2013)

www-tomaszpuchalski-pl_sesja_LR_004„Warsztaty „Lightroom w praktyce” okazały sie kolejnymi zajęciami w AFA, które z czystym sumieniem mogę polecić każdemu fotoamatorowi. Początkujący mieli okazję zapoznać się z programem, jego ogromnymi możliwościami i przekonać się, że nie taki diabeł (czyli RAW :) ) straszny i warto porzucić nijakie jpegi na rzecz zdjęć, które wręcz nabierają życia po kilku kliknięciach myszką.

Dla kogoś, kto „chrzest bojowy” i samodzielne próby w LR ma za sobą, była to okazja do usystematyzowania wiedzy i odkrycia wielu funkcji, o których nie miało się wcześniej zielonego pojęcia lub po prostu nie wiedziało, jak „ugryźć”. A wszystko podane w przystępny sposób, w przesympatycznej atmosferze.

To były, po prostu, dwa dni świetnej zabawy, za które dziękuję Tomkowi i Współuczestnikom i polecam wahającym się :)”, Maja (Adobe Lightroom w praktyce, styczeń 2013).

„Na warsztaty wybrałem się żeby poznać Lightroom’a od strony praktycznej dla zwykłego amatora, jakim jestem. Programu tego używałem w baaardzo podstawowym stopniu próbując „ratować” zepsute fotki.

Teraz znam już sporo funkcji i sztuczek jak przyspieszyć sobie pracę nad zdjęciami, a to właśnie był mój cel z jakim jechałem na warsztaty. Tomasz odczarował mi też pojęcie „presetów”. Nie taki diabeł straszny, a jaki przydatny. Pozdrawiam i do zobaczenia na innych warsztatach AFA”, Piotr (Adobe Lightroom w praktyce, listopad 2012).

„Na warsztaty z Adobe Lightroom wybrałem się posiadając już jakąś wiedzę na temat tego programu. Ale dopiero po tym weekendzie zobaczyłem jak mało wiedziałem i jak potężne jest to narzędzie do obróbki zdjęć. Poznałem metody katalogowania i sortowania zdjęć, bardzo przydatne w utrzymaniu porządku w swoich zbiorach, oraz sposoby na dopieszczenie fotek i dodanie im smaczku.

Warsztaty poprowadzone rzetelnie i w bardzo miłej atmosferze. Polecam każdemu, kto chce doprowadzać swoje zdjęcia do perfekcji.”, Jacek (Adobe Lightroom w praktyce, listopad 2012)

Adobe Lightroom, RAW, obróbka RAW, cyfrowa ciemnia, obróbka zdjęć, warsztaty fotograficzne Warszawa, kurs fotografii Warszawa, fotografia cyfrowa, cyfrowy negatyw, jak pracować z RAWami, Tomasz Puchalski „To kolejny kurs w AFA, bo nie ma lepszych:), a ten ostatni z Adobe LightRoom’a rozłożył mnie na łopatki.. W swojej naiwności, choć lat mam ..dziesiąt uważałam, że po to ciągle uczę się aparatu, żeby w końcu zrobić to swoje zdjęcie cud.. Robiłam ich setki i ciągle go nie miałam..

Po tym kursie okazało się, że goooopia byłam! Ja już dawno je zrobiłam.., tylko gdybym umiała odpowiednio przedstawić moją pracę.., mój „negatyw” dzięki modyfikacjom w LR pewnie spojrzałabym na nie inaczej..

Tomek, który wkładał nam te wiadomości do głowy, jak zwykle bez taryfy ulgowej – dokładnie i systematycznie – uświadomił mi, że LR spełni moje marzenia o tym zdjęciu.., bo wiele niedociągnięć chwili, pospiechu, aparatu możemy uratować dzięki temu programowi.. Poza tym katalogowanie.., przechowywanie.., budowa rodzinnej książki z wakacji..:)

Po kursie z LR nic już nie będzie takie samo w Waszej fotografii:) Polecam., choć muszę jeszcze poćwiczyć, żeby Wam ogłosić: TO jest moje upragnione zdjęcie:)”, Joasia (Adobe Lightroom w praktyce, listopad 2012)

Adobe Lightroom, RAW, obróbka RAW, cyfrowa ciemnia, obróbka zdjęć, warsztaty fotograficzne Warszawa, kurs fotografii Warszawa, fotografia cyfrowa, cyfrowy negatyw, jak pracować z RAWami, Tomasz Puchalski

„W AFA zaczynałam od kursu podstawowego w którym usłyszałam skrót LR, zapisałam go sobie i odszukałam w internecie co to jest. Okazało się, że to Lightroom – obecnie mój przyjaciel! Zainstalowałam wersje testową i to był początek mojej przygody z guziczkami i suwaczkami;)

Moje zdjęcia zaczęły nabierać takiego smaku, stawały się bardzo ciekawe – już nie takie płaskie jak zwykłe zdjęcia z karty. Drugi krok to samouczek czyli książka – po 1/3 lektury odpuściłam sobie i zapisałam się na kurs z LR u Tomka w AFA. Dziś po weekendzie z LR mam większa wiedzę, już świadomie przesuwam tymi guziczkami, moje zdjęcia, które czekają na import do LR już wiem, że będą bardziej genialne niż są:)

LR to jeszcze jedno – porządek. Tak, to świetne narzędzie do zarządzania swoją biblioteka zdjęciową i świetny nauczyciel porządku i systematyczności. Prowadzący, cóż jak zwykle na medal, wszystko wytłumaczy, pokaże w bardzo fajny ludzki, przystępny i zrozumiały sposób. Gorąco zachęcam chociażby, żeby ze swoich rodzinnych, wakacyjnych czy imprezowych zdjęć zrobić coś takiego z „mięskiem”:) Pozdrawiam!” Asia (Adobe Lightroom w praktyce, wrzesień 2012)

Adobe Lightroom, RAW, obróbka RAW, cyfrowa ciemnia, obróbka zdjęć, warsztaty fotograficzne Warszawa, kurs fotografii Warszawa, fotografia cyfrowa, cyfrowy negatyw, jak pracować z RAWami, Tomasz Puchalski

„May the power of Lightroom be with you! Kolejne świetne, praktyczne zajęcia w AFA. Tomek ma dar, mówi ciekawie, ma się wrażenie, że to co mówi jest proste jak 2×2. Po za tym zajęcia w AFA to super zabawa.

Dla mnie warsztaty to dopiero początek drogi z Lightroomem, teraz trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. I ćwiczyć :) Jedno wiem, w kwestii zdjęć nic już nie jest takie jak w piątek przed weekendem z Lightroomem :)”, Asia (Adobe Lightroom w praktyce, wrzesień 2012).

„Warsztaty „Adobe Lightroom w praktyce” były drugą imprezą AFA, na którą wybrałam się po weekendowej pigule.

Adobe Lightroom, RAW, obróbka RAW, cyfrowa ciemnia, obróbka zdjęć, warsztaty fotograficzne Warszawa, kurs fotografii Warszawa, fotografia cyfrowa, cyfrowy negatyw, jak pracować z RAWami, Tomasz Puchalski

Moja wiedza na temat obróbki zdjęć ograniczała się do wciskania różnych przycisków bez namysłu i pomysłu, tak aby zdjęcie jakoś wyglądało. Nie chciało mi sie dlatego też robić tak z każdym zdjęciem.

Po warsztatach uświadomiłam sobie jak wiele moich dobrych zdjęć lądowało w koszu, a nie musiało.

Tomek pokazał nam wszystkie opcje w LR w prosty i ciekawy sposób. Polecam te warsztaty, bo dzięki nim można odkryć, że nawet z kiepskiego zdjęcia można zrobić arcydzieło.”, Asia (Adobe Lightroom w praktyce, czerwiec 2012)

Adobe Lightroom, RAW, obróbka RAW, cyfrowa ciemnia, obróbka zdjęć, warsztaty fotograficzne Warszawa, kurs fotografii Warszawa, fotografia cyfrowa, cyfrowy negatyw, jak pracować z RAWami, Tomasz Puchalski „WOW! Zajęcia praktyczne z LR to była magia. Każda kolejna funkcja omawiana przez Tomka w jego niepowtarzalnym stylu (kto Go poznał, ten wie o czym mówię :) otwierała coraz bardziej oczy. Każda własna próba przeróbki zdjęcia pod jego okiem sprawiała, że człowiek zaczyna się wstydzić, że pokazywał kiedyś zdjęcia prosto z karty.

Jedno jest pewne po zajęciach z Lightroom’a już nigdy nie pokażesz nikomu 'gołego’ zdjęcia, bo umówmy się to jeszcze nie jest zdjęcie to jest dopiero materiał do pracy, mega przyjemnej pracy :), której efektem jest WOW!

Ale ale, LR to nie tylko narzędzie do obróbki zdjęć to też genialne narzędzie do zarządzania całą ich biblioteką Kolejne warsztaty w AFA i znowu świetnie spędzony czas. Z czystym sumieniem polecam każdemu :)”, Marta vel Sis (Adobe Lightroom w praktyce, czerwiec 2012)

Adobe Lightroom, RAW, obróbka RAW, cyfrowa ciemnia, obróbka zdjęć, warsztaty fotograficzne Warszawa, kurs fotografii Warszawa, fotografia cyfrowa, cyfrowy negatyw, jak pracować z RAWami, Tomasz Puchalski

„Warsztaty z LR (Adobe Lightroom, przypisek tłumacza :) były kolejnymi zajęciami na które skusilem się dzięki charyzmatycznemu założycielowi :)

Temat Photoshopa zawsze budzi skojarzenie z czymś kompletnie zagmatwanym, niedostępnym dla przeciętnego zjadacza chleba a jednak Tomek w swoim stylu potrafi przejść przez rzeczy skomplikowane nad wyraz lekko i sprawnie.

Zajęcia w Afie to czysta przyjemność a w moim przypadku to już chyba obowiązek. Z czystym sumieniem polecam wszystkim którzy chcą krzyknąć WOW! po pierwszych obrókach swoich zdjęć. Zdjęcia z karty to obciach kochani!!!

ps. Jeśli wydaje się Wam że dacie sobie radę z LR po zakupie „instrukcji obsługi” to jesteście w błędzie :) Ja też zanim poszedłem na zajęcia to świeżo zakupiony od Adobiego program użyłem i… dzięki Tomek za wyprostowanie katalogów i odnalezienie zagubionych plików + wiele innych :)”, Stach (Adobe Lightroom w praktyce, czerwiec 2012)