Opinie o AFA studio

„Warsztaty w studio to bardzo dobra oferta dla tych, którzy mają własne domowe atelier lub mają takie w planach. Miałam możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Andrzejem Wiktorem, który w ciągu kilku godzin przekazał nam sporą dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Omawialiśmy różnego rodzaju lampy – ich budowę oraz praktyczne wykorzystanie, przetestowaliśmy parasolki, garnki,rożnego rodzaju modyfikatory oświetleniowe a nowością był dla mnie murzyn (zastanawiasz się co to lub kto to, przyjdź na warsztaty:)).

W części praktycznej, przetestowaliśmy różne schematy ustawienia 1, 2 czy 3 lamp. Eksperymentowaliśmy ze zdjęciami na czarnym i białym tle i uczyliśmy się nawiązywania kontaktu z modelem – co wcale dla amatora nie jest takie proste. Reasumując, warsztaty w studio polecam każdemu bo to duża dawka wiedzy i praktyki, czas na zadawanie najbardziej nurtujących nas pytań, rozwianie wszelkich wątpliwości pod okiem fachowców oraz bardzo fajna forma spędzenia czasu wśród osób, których interesuje to samo co ciebie – fotografia.”, Asia (Warsztaty „Studio podstawy z Andrzejem Wiktorem„, kwiecień 2013)

„Chciałbym podziękować Tobie za zorganizowanie tych warsztatów. Szczególne dzięki należą się Andrzejowi, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem, a że ma się czym dzielić to nawet nie musiałby tego mówić, gdyż jego zdjęcia mówią za niego.

Podstawy fotografii studyjnej, fotografia studyjna, studio fotograficzne, Andrzej Wiktor, warszaty fotograficzne Warszawa, studio fotograficzne WarszawaUważam, że warsztaty warte były swej ceny i był to dobrze spędzony czas. Jestem fotoamatorem i foceniem bawię się od kilku lat. Zorganizowałem sobie w domu małe studio fotograficzne z softboxami i innymi akcesoriami studyjnymi. Widziałem kilka filmów instruktażowych, które można bez trudności znaleźć w necie, przeczytałem dwie albo trzy książki na te tematy.

Mimo to modelując światło w moim małym studio nigdy nie byłem pewien czy robię to dobrze,  tzn. optymalnie, czy moje rozumowanie jest poprawne i czy zawodowiec na moim miejscu zrobiłby tak samo. Wszystko robiłem raczej intuicyjnie gdyż nie było się kogo doradzić.

Szybko doszedłem do wniosku, że modelowanie światła nie jest prostym zadaniem – jest tu wiele niuansów, pułapek i niemiłych niespodzianek czyhających na adeptów tej sztuki.

Na warsztatach mogłem wreszcie nie tylko doświadczyć jak pracuje zawodowiec, ale na miejscu wyjaśnić wątpliwości i pytania, które nasuwały się w tym czasie. Wreszcie moja wiedza usystematyzowała się i jestem w dobrym punkcie do dalszych prób, tym razem już bardziej ukierunkowanych.

Szkoda tylko że czas uciekał tak szybko :-(  i nim się człowiek obejrzał a tu już przeleciało kilka godzin i trzeba było kończyć.

Na pocieszenie myślę, że będą jeszcze okazje żeby się spotkać. Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam”, Grzegorz (Warsztaty „Studio podstawy z Andrzejem Wiktorem„, kwiecień 2013)

„Warsztaty „Studio podstawy” to kolejne świetne zajęcia z oferty AFA i bardzo cieszę się, że mogłam wziąć w nich udział. Odbyły się w „Spokojna Studio”, gdzie Rajmund i Tomek pokazali nam jak działa profesjonalne studio fotograficzne.

Jak używać soft box’ów, lamp studyjnych, parasolek, statywów studyjnych, reflektorów i innych akceseriów, tak by uzyskać różne ciekawe efekty znajdujące zastosowanie tak w studio, jak i w plenerze („wysoki klucz oświetleniowy”, „niski klucz oświetleniowy „, „Beauty”, „Amerykańska noc” i inne).

Na warsztatach zapoznaliśmy się również z bezpieczeństwem w studiu oraz z charakterystyką pracy z modelką. Na końcu każdy z nas mógł wykonać swoje własne pierwsze zdjęcia studyjne, co było bardzo ciekawym doświadczeniem i przygodą.

Na pewno są to zajęcia nie tylko dla początkujących fotografów, ale i dla bardziej zaawansowanych amatorów, którzy chcieliby poznać i pogłębić tajniki pracy w pełni profesjonalym studiu fotograficznym.”, Daria (Studio podstawy, Spokojna Studio, 2 kwietnia 2011)

„Bardzo pomocne zajęcia. Jeżeli ktoś ma zamiar bawić się fotografią portretową to zajęcia „Studio Podstawy” są obowiązkowe. Wspaniali prowadzący prowadzą przez tajniki wyposażenia studia fotograficznego, wszystkich typów lamp, odbłyśników, garnków, strumienic, plastrów miodu, parasolek, styropianu i murzynów, a nawet do czego mogą służyć widły na stojaku.

Wspaniały czas, wyśmienity sposób podania wiedzy o świetle na praktycznych przykładach.

Możliwość poeksperymentowania i zrealizowania własnych pomysłów i i setupów. Gorąco polecam każdemu fotografowi bez względu na dotychczasowy dorobek.”, Piotr (Studio podstawy, Spokojna Studio, 2 kwietnia 2011)

„Zupełnie nowe doświadczenie, niesamowite! Już teraz wiem, jak sfotografować pantomimistę w czarnym kostiumie lub efemerycznego aniołka w sztucznym śniegu, bo przecież jest magiczne low key i high key. Mogę kreować kształt cienia lub zupełnie się go pozbyć, jesli tylko tego chcę. Wiem, jak nazywają się te dziwne lampy na statywach i wiem, jakie światło dają.

Wiem, że zawsze, zawsze !  trzeba modelowi przypudrowac nos. Teraz mogę kreować prawdziwe zdjęcia i zaprosić największe gwiazdy na prywatną sesję zdjęciową, Muszę tylko jeszcze opanować balans bieli w tak studyjnych warunkach (patrz zdjęcie ;))), ale to następnym razem…..”, Magda (AFA studio podstawy, listopad 2009)

„Zawsze wiedzialam ze swiatlo jest wazne w fotografii ale po warsztatach AFA studio po prostu oszlalam na jego punkcie. Mozliwosci jakie stwarza sztuczne swiatlo w kreowaniu nastroju bez wzgledu na miejsce I pore dnia jest niesamowite. Mala grupa, profesjonalne studio I profesjonalny model to wymarzone warunki do poznania tajnik oswietlenia.”, Ella (AFA studio podstawy, listopad 2009)

„Studio podstawy daje solidne podstawy do pracy z oswietleniem w studiu oraz z doborem rozpraszaczy. Prowadzone jest w sposob profesjonalny.”, Monika (AFA studio podstawy, listopad 2009)

„Kurs mi się naprawdę podobał. Ponieważ były to podstawy, nie miałem wiele więcej oczekiwań, natomiast chciałbym moją wiedzę uzupełnić jeszcze o:- do czego najlepiej zastosować dany układ świateł- jak fotografować przedmioty- jak ustawiać modela. Czyli, znając już poszczególne urządzania – jak w praktyce uzyskać super efekty.”, Sebastian (AFA studio podstawy, marzec 2010)