Opinie o warsztatach z cyklu „KONESER”

„Zajęcia fajne. Jak już się porobi trochę zdjęć w życiu to przychodzi taki moment samozachwytu nad swoim progresem w dokonaniach. Wtedy warto pójść na zajęcia, które przypominają, że fotografia to wiecej niż miegapiksele i stopnie przysłony.

Te warsztaty uświadamiają, iż w tym wszystkim chodzi o pokazywanie emocji, których poszukiwania zaczynają się na długo przed sesją a kończą późną nocą w blasku monitora. Pokazują, jak daleka droga przed nami, ale też którędy podążać, co w efekcie mobilizuje do dalszego samokształcenia i poszukiwania swojej fotograficznej duszy.”, Michał (KONESER z portretem, 12 marca 2011)

„Niesamowite doświadczenie, super atmosfera. Macie ogromną wiedzę i przy tym łatwość jej przekazania. Urok i umiejętnosci modelki, wizaż, atmosfera pracy, po prostu super.

Jeszcze raz dziękuję za mozliwosć uczestnictwa w warsztatach.”, Tomasz, (KONESER z portretem, 12 marca 2011)

„Zapewne każdy z nas zastanawiał się, jak zrobić zdjęcie portretowe by miało w sobie to COŚ. Głębię, uczucie, emocje. By każdy kto je ogląda, poczuł dreszcze na plecach i na chwilę się zatrzymał.

To marzy się każdemu, dla którego fotografia jest bardzo ważną sferą w życiu. Każdy z nas widział setki dobrze zrobionych zdjęć, z idealnym kadrem,  ostrością, niesamowitą obróbką, jednak mimo tego, czegoś w nich brakowało…

Warsztaty „KONESER z portretem” pokazały mi, że zdjęcie portretowe nie może powstać bez współpracy co najmniej trzech stron: modelki, wizażystki i na końcu fotografa.

Modelka musi wiedzieć i musi czuć, to co fotograf chce pokazać na zdjęciu – tego nawet najlepsza, najbardziej profesjonalna modelka sama nie odgadnie. Sesja to nieustanna rozmowa, poszukiwanie kadru, emocji, chwili.

Jak mówi Tomek Zienkiewicz,  „z portretem, jest jak z tańcem – trzeba dwojga”. Polecam te warsztaty wszystkim, którzy szukają swojej drogi w fotografii i zastanawiają jaki powinien być kolejny krok w rozwoju swojego warsztatu pracy.

Uświadamiają one, że jesteśmy na początku drogi i że fotografia, to ciągłe doskonalenie własnych umiejętności, warsztatu, obróbki. Nieustanne poszukiwanie i odkrywanie. Gorąco polecam”, Rafał (KONESER z portretem, 12 marzec 2011)