warsztaty fotograficzne WarszawaWszyscy mówimy prozą i większość z nas robi zdjęcia… Skoro tu jesteś, pewnie i Ty robisz zdjęcia. Czy są dobre? Najczęściej nie*. Najczęściej są prostu przeciętne, jakich wiele w wielu rodzinnych albumach wielu ludzi na całym świecie.

* jesteśmy szczerzy. Uważamy, że lepiej to powiedzieć, a potem nauczyć robić te dobre zdjęcia. A także jakich błędów unikać, jak patrzeć, żeby widzieć, jak robić mniej a lepiej. Tak mamy. 

Dzisiaj kiedy fotografia się odczarowała, lustrzanka z obiektywem kosztuje tyle co kiedyś kilka porządnych akcesoriów do analogowego aparatu, zdjęcia robi się bardzo łatwo. Ba! Wcale nie trzeba mieć lustrzanki. Mamy kompakty, mamy bezlusterkowce, mamy wreszcie powszechne smartfony.

Taki telefon w połączeniu z siecią komórkową dostępną nawet w lesie, na wsi, za granicą powoduje, ze pstryknięte czasem byle jak foto żyje już po sekundach na portalach w sieci, zbiera lajki, jest.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoje zdjęcia się wyróżniały, nie były „pstryknięte”, ale w sposób wartościowy pokazywały cześć świata, który przeżywasz, przyjdź do AFA.

Na kursie podstawowym zachęcimy Cię do podjęcia wyzwania „zaczynam robić zdjęcia w innym trybie niż „zielone auto”!”, wyjaśniając oczywiście po co te wszystkie guziki i pokrętła w Twoim aparacie, co i po co możesz ustawić w pozycjach menu oraz jak świadomie robić lepsze zdjęcia.

Wszystko to w spokojnym tempie 7 zajęć wykładowych i jednego wspólnego pleneru. To samo ale w syntetycznej i kompaktowej formie przekazujemy podczas kursu weekendowego czyli naszej propozycji kursu podstawowego dla bardzo zapracowanych. To intensywne, ale bardzo dobrze ocenianie przez uczestników szkolenie poziomu podstawowego.

Warsztaty i kursy fotograficzne Warszawa, AFA, Tomasz PuchalskiMamy dla Ciebie kilka przemyślanych i sprawdzonych kursów, warsztatów i zajęć. Są to zajęcia dla początkujących amatorów fotografii kurs podstawowy, kurs weekendowy oraz zajęcia przeznaczone dla już zaawansowanych fotografów poszukujących nowej wiedzy, np. chcących poznać tajniki obróbki zdjęć cyfrowych.

Poniższe opinie mają już prawie tyle lat co sama Akademia. Nic nie szkodzi, zasadniczo nic się nie zmieniło, idzie nam tylko z czasem lepiej i lepiej :)

Warsztaty fotograficzne AFA są świetną okazją dla każdego, kto przeczuwa, że wszystkie guziczki jego aparatu to nie ozdoba. W trakcie zajęć okazywało się, że funkcje opisane w grubaśnej instrukcji obsługi aparatu, naprawdę co czegoś służą:) Tak więc, świadome wykorzystywanie możliwości aparatu połączone ze świadomym wyborem fotografowanych obiektów – to dał mi kurs AFA :)”, Anna (edycja jesienna 2009)

O warsztatach w Drohiczynie 2009 – „Bardzo mi sie podobalo. W koncu zobaczylam i doswiadczylam na wlasnej „matrycy” ;), jak bardzo lampa i światło sztuczne wplywa na koncowy efekt. Szczególnie podobały mi się własnoręcznie zrobione gridy i mozliwosc portretowania w praktycznie kazdym miejscu. Atmosfera swietna – przyjacielska, ludzie z pasja i sercem. Do tego piekne miejsce. To byl jeden z piekniejszych weekendow tegorocznych wakacji.”, Magda

O kursie podstawowym – „Zdjęcia Tomka są najlepszym probierzem jego umiejętności. Dodajmy do tego ciekawy, nie przeciążony specjalistycznymi terminami wykład ze szczyptą poczucia humoru, a da to wyśmienite zajęcia z fotografii. Zarówno dla bardziej, jak i mniej zaawansowanych początkujących. Praktyczne rady i omówienia zdjęć uczestników kursu dają wiedzę, niezbędną do robienia dobrych zdjęć. Polecam”, Magda Rejnert (edycja jesień 2008)

„Kolejne warsztaty AFA i kolejna okazja do znalezienia okazji do tego idealnego zdjęcia. Tym razem w nieczynnej fabryce z niepowtarzalnym klimatem sprzed lat. Robienie zdjęć w takiej lokalizacji to nie tylko pstrykanie migawką ale zanurzenie się z aparatem w alternatywnym świecie. Zajęcia pod okiem dwóch doświadczonych fotografów oraz w grupie zapalonych pasjonatów dają niezłego twórczego kopa! Polecam ten klimat i tę formę zajęć wszystkim chcącym spróbować czegoś innego”, Krzysztof

Warsztaty i kursy fotograficzne Warszawa, AFA, Tomasz Puchalski