Fotografuję smartfonem – jak to robić lepiej?

Mając za sobą kilka tygodni prowadzenia samozwańczego poradnika o fotografowaniu smartfonem na Linkedin, postanowiłem założyć tu, na stronie „profesjonalnej” acz amatorskiej Akademii Fotografii Amatorskiej AFA osobny i dedykowany temu wątek.

Będę tutaj rozwijał temat szkoleń i warsztatów dla osób indywidualnych czy działów PR w firmach i korporacjach. Wydaje mi się bowiem, że w obecnych czasach w cenie będzie wiedza „jak zrobić dobre zdjęcie reportażowe z targów, konferencji czy szkolenia pracowników”. A do dyspozycji autorów zdjęć jest przecież głównie ich służbowa albo prywatna „komórka”.

Temat oczywiście jest na tyle uniwersalny, że przecież ta sama komórka czy może lepiej smartfon służy do robienia zdjęć prywatnych, podczas wakacji czy spaceru z psem. Mam wrażenie, że wiele nabytych wtedy złych nawyków, popełnianych błędów czy po prostu pewnych tendencji wpływa potem na jakość publikowanych zdjęć „pracowych”. 

Niestety nawyków złych i błędów podstawowych. Wierzę jednak, że zaglądanie tutaj i czytanie poradnika „fotografuję smartfonem – jak to robić lepiej?” zaowocuje znaczącym skokiem jakości robionych zdjęć, a także – z czego już się cieszę, jakością publikowanych zdjęć na Linkedinie ??

Do zobaczenia w kolejnych odcinkach, serdecznie pozdrawiam, Wasz Puchacz.